Ege Otokros da çoşku ve heyecan vardı...      1/2           

Ege Kupası'nın üçüncü otokros yarışı, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Metal sponsorluğunda 13 Ekim Pazar günü, İzmir Menderes otokros parkurunda gerçekleştirildi. Yarışta Aydın Milletvekili Kuvvet Erim ve Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'da start aldı.
 

Yarışmanın startı öncesinde Turgutlu Subaşı Mehteran Takımı seyircilere ve sporculara coşku ve heyecan dolu anlar yaşattı. Otokros yarışında heyecan, coşku, adrenalin, enstantane adına ne varsa fazlasıyla vardı. Günün sonuna doğru parkurda yarışan bir aracın yanması bir diğerinin de takla atması ise bunların üstüne ilave oldu.

Kategori 1'de yarışan Aydın milletvekili Kuvvet Erim her iki ayakta da yüksek performans sergileyerek 20 tam puanla birinci oldu. Yarış parkurlarına bu yıl katılan Serdar Sarıduman başarılı performansı ile göz doldurdu ve ikinci oldu. Malatyalı yarışmacı Eren Durmaz poyumda üçüncü sırada yer aldı.

Kategori 2'de Ali Çatalbaş mekanik sorunlar yaşayan rakiplerinin önünde toplam 18 puan ile birinciliğe ulaştı. Mithat Diker bu kategoride ilk ayakta birinci olurken ikinci ayakta mekanik sorunla finiş göremedi. İlk ayakta birinci olarak aldığı 10 puan ile ikinci sırada yer aldı. Bahadır Sevinç, hasar gören otomobili onarıldıktan sonra çıktığı ikinci ayakta  otomobilinin  motor kaputundan alevler yükselince turu tamamlayamadı. Bahadır ilk ayaktan aldığı altı puan ile üçüncü oldu. Haberin devamı >>>