Ege Otokros da çoşku ve heyecan vardı...      2/2           

Ege Kupası'nın üçüncü otokros yarışı, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Metal sponsorluğunda 13 Ekim Pazar günü, İzmir Menderes otokros parkurunda gerçekleştirildi. Yarışta Aydın Milletvekili Kuvvet Erim ve Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'da start aldı.
 

Kategori 2'de yarıştığı Opel Corsa'sı yanan Bahadır Sevinç Kategori 3'de Ford Ka ile yeniden parkura çıktı ama bu sefer de takla atarak turları tamamlayamadı. Ali Paker bu kategoride her iki ayakta da başarılı bir performans sergiledi ve birinci oldu. Kategori 3’de Mayıs ayında yapılan yarışta mekanik problemlere yenik düşerek puan çıkaramayan Erdal Oral'ın bu kez yüzü güldü ve ikinci sırada yarışı tamamladı. Engin Karadağ her iki ayakta da altı puan alarak üçüncü oldu.

Engin Berkan iki ayaktan topladığı onsekiz puanla Kategori 4’te günün birincisi olurken ikinci ayakta yaptığı 5.08.43’lük derece ile günün en hızlı pilotu oldu. İlerisi için umut veren Merve Akyıldız hızlı turlara imza atarak toplam 16 puanla bu kategoride ikinci oldu. İlk kez bir yarışta start alan Tanju Çelen üçüncü olarak podyuma çıktı.

Otokrosta üç kadın sporcu arasında günün en hızlı ismi Yasemin Erikli birinci oldu. Merve Akyıldız ikinci olurken, Özlem Dalan üçüncü sırada yer aldı. Ege Kupası'nın son yarışı 10 Kasım 2019 Pazar günü Aydın'ın Koçarlı ilçesinde yapılacak.  Fotoğraf Galerisi>>>